دور نیمه نهایی

چهارشنبه، نیمه‌نهایی، روزی پر استرس برای باریستا‌ها

ساعت ۱۱ سالن M-Zone، همه باریستا‌ها مشغول کاری هستند. بعضی‌ها درحال به اشتراک گذاری تجربیات خود هستند و بعضی دیگر در حال تمرین ذهنی. شاید بی‌اغراق بتوان گفت صمیمیت زیادی بین تمامی شرکت کنندگان بود. بعد از قرعه‌کشی و مشخص‌شدن شماره شرکت کننده‌ها نفر اول برای کار آماده می‌شود. اسامی این 28 نفر عبارت است از: رسول قاسمزاده، مهران محمدنژاد، حافظ صفایی، مهدی مهرپور، محمد دانشگر، منصور زندی نهاد، محمد آقامحمدخانی، سامین رهنورد، جواد اکبری، حمیدرضا بصیری، بهکام مصلحی، ژینر توسلی، معصومه بازرگانی، بهنام عبدی، هوتن مرهمی، حجت قائمی، بهاور سمیعی، مسعود روزبهانی، مسیح منصوری، امیر شعبانی، محمدرضا محمودی، آیدین برنجی، محمدعلی منصوری دانا، سینا حیدردوست، حمیدرضا کاشفی، امیر منتظر، محسن کریمی، حامد تاج.

هر یک ۱۰ دقیقه فرصت دارند تا هنر، دقت، پاکیزگی، و علم خود را برای داوران ایتالیایی به نمایش بگذارند. ۲۷ نفر به مرحله ی نیمه‌نهایی راه پیداکرده بودند که از بین این تعداد فقط یک نفر باریستای خانم بود که امیدواریم در سالهای آینده این تعداد افزایش پیدا کند. از بین ۲۷ باریستا فقط ۶ نفر به انتخاب داوران به مرحله فینال راه پیدا می‌کرد. ساعت‌ به سرعت می‌گذشت و باریستا‌ها نوبت به نوبت خود را برای لحظه اجرا آماده‌ می‌کردند. شاید هیچ کدام از باریستا‌ها انتظار این رقابت سنگین را در مرحله نیمه نهایی نداشتند. هر کدام از باریستا‌ها با تمرین‌های قبلی خود را محک زده‌بودند؛ اما مورد قضاوت چند ایتالیایی که بسیار در امر قهوه حرفه‌ای هستند بسیار دشوار است که این موضوع استرس مضاعفی را به باریستا‌ها منتقل‌می‌کرد.

تنها دو ساعت به اتمام چهارشنبه باقی مانده و نفر آخر هم کار خود را به پایان می‌رساند. بعد از گذشت زمانی کوتاه اسامی راه‌یافتگان به نیمه‌نهایی اعلام می‌شود؛ که به‌این ترتیب است: مسیح منصوری، منصور زندی‌نهاد، محمد دانشگر، محمد آقا محمدخانی، مسعود روزبهانی، حافظ صفایی.

تیزر دور نیمه نهایی

مسابقه نیمه نهایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *